Facebook našla sieť


Spoločnosť uviedla, že to bolo prvýkrát, čo zvrhlo britskú skupinu zameranú na posolstvo britských občanov.
 
Rovnaká skupina vytvorila stránky, ktoré predstavujú obaja pravicové výstupy a antifašistické aktivistov.
 
Facebook uviedol, že zdieľa svoj objav s orgánmi činnými v trestnom konaní a vládou.

média
 
Skupina mohla získať sledovateľov tým, že vytvorila nevinne vyzerajúce stránky a skupiny. Neskôr ich premenovali a začali uverejňovať politicky motivovaný obsah.
 
MP Damian Collins, ktorý predsedá výboru vyšetrujúcemu falošné správy, uviedol, že je to "špička ľadovca".
 
Spoločnosť Facebook uviedla, že asi 175 000 ľudí nasledovalo aspoň jednu z falošných stránok, ktoré zahŕňali 35 profilov na Instagram.
 
Spoločnosť uviedla, že stránky sa "zúčastňujú nenávistných prejavov a šíria rozvratné pripomienky na obidvoch stranách politickej diskusie v Spojenom kráľovstve".
 
"Často vysielali o miestnych a politických správach vrátane tém ako prisťahovalectvo, sloboda prejavu, rasizmus, otázky LGBT, ďaleko pravicová politika, otázky medzi Indiou a Pakistanom a náboženské presvedčenie vrátane islamu a kresťanstva.
 
"Znížime tieto stránky a účty založené na ich správaní, nie na obsahu, ktorý publikovali. V každom z týchto prípadov sa ľudia za touto aktivitou navzájom koordinovali a používali falošné účty, aby sa skresľovali, a to bolo základom pre našej akcie. "
 
BBC chápe, že Facebook objavil sieť neoprávnených účtov pri vyšetrovaní nenávistnej reči o britskom ministerstve vnútra Sajidovi Javidovi.

fcb
 
Spoločnosť Facebook uviedla, že stránky strávili asi 1 500 amerických dolárov (1.140 libier) na reklamu medzi nimi. Najskoršia inzercia bola umiestnená v decembri 2013 a najnovšia v októbri 2018.
 
Spoločnosť Facebook uviedla, že nedokončila svoje "preskúmanie organického obsahu pochádzajúceho z týchto účtov".
 
Samostatne, spoločnosť odstránila aj 31 stránok, skupín a účtov za účasť v "koordinovanom neoficiálnom správaní" v Rumunsku.
 
Tieto účty, ktoré nie sú prepojené so sieťou Spojeného kráľovstva, uverejnili za podpory sociálnej demokratickej strany skreslené správy.