Lenivá, studená, alebo klasická?

Penové matrace sú vyrobené z takzvanej polyuretánovej peny. S týmto materiálom sa najčastejšie stretnete v stavebníctvach, pod trošku kratším označením, a to PUR pena. Ide o mierne tekutú zmes v dlhých tubách, ktorou sa vypĺňajú napríklad diery v streche, alebo iné miesta, ktoré potrebujete utesniť. No a na výrobu penových matracov, je používaný presne tento materiál, len v trošku inej podobe.

matrace na postteli

Matrace z klasickej peny
Najlacnejšie matrace z tejto kategórie sú vyrábané z obyčajnej polyuretánovej peny. Tá má síce mnohé pozitíva, ako je pohodlie, jednoduchá skladovateľnosť, či vhodná opora vášho tela, čo však platí iba v prípadoch matracov s hustejšou, teda tvrdšou penou. Tie, ktoré sú už na prvé ohmatanie príliš mäkké, majú pomerne krátku životnosť.

Lenivá pena
Pamäťová pena sa v angličtine nazýva Lazy foam, teda lenivá pena. Vo všetkých troch prípadoch, však ide o ten istý produkt. Matrace z pamäťovej peny poskytujú užívateľom vysoký komfort. Môžeme ich označiť za vyslovene ortopedické matrace. Na telo nevyvíjajú takmer žiadny protitlak, dokonale sa prispôsobia každej krivke vášho tela a v neposlednom rade majú vysokú vzdušnosť, vďaka čomu sa na nich nebudete nadmieru potiť.

bílá matrace

Studená, alebo HR pena
Studená pena, ktorú nájdete aj pod označením HR pena, je pomerne nový materiál. V podstate má veľmi podobné vlastnosti ako klasická pamäťová pena. Rozdiel je najmä v lepšej vzdušnosti. Tento materiál má taktiež vyššiu tvarovú stálosť, čo v preklade znamená že má dlhšiu životnosť a taktiež lepšie udržiava telo v správnom anatomickom tvare. Studená pena má taktiež lešpi bodovú aj celkovú elasticitu.

Kde nakupovať
Širokú ponuku matracov z rôznych druhov peny nájdete napríklad v matrace BratislavaSegum. V ponuke tu nájdete ako lenivú, tak studenú, klasickú a aj špeciálnu komfort penu.