Poruchy erekcie môžu prekvapiť každého

Počas života sa nejeden človek, nehľadiac na to či ide o muža alebo ženu, pravdepodobne stretol alebo stretne s istou poruchou, menším nedostatkom alebo naopak dlhšie trvajúcim problémom, ktorý sa týka sexuálnej výkonnosti.
Toto tvrdenie je však veľmi obšírne, nakoľko môže ísť o vzájomne odlišné poruchy a tieto môžu byť následkom rôznych faktorov, pričom v niektorých prípadoch sú predpoklady k týmto problémom vrodené, no vo väčšine prípadoch ide skôr o výsledok zanedbania zdravšieho životného štýlu.

sex

Faktormi môžu byť takisto pribúdajúci vek, organické ochorenie (ten vážnejší prípad, kedy je doporučené navštíviť lekára), hormonálne poruchy alebo naopak psychická úzkosť, čiže neschopnosť sa pri sexe dostatočne sústrediť dôsledkom stresového obdobia, kedy však úlohu môže zohrávať aj znížená sebadôvera či pokles libida.

Určite tiež nie je efektívne, pokiaľ ignorujeme varovné príznaky. Pre dosiahnutie kvalitnejšej erekcie alebo dlhšiu výdrž síce existuje rýchla alternatíva v podobe rôznych tabliet https://www.lacnegenerika.to/, ale zamerať by sme sa mali aj na to, kde je príčina našej zníženej sexuálnej zručnosti a následne sa snažiť všetky škodlivé faktory z nášho života odbúrať a naopak žačať niečo robiť pre svoje zdravie. Práve kondícia (fyzická aj psychická) nášho zdravia totiž úzko súvisí aj so zdravím sexuálnym.
Preto sa skúsme pozrieť minimálne na to, akým spôsobom sa dá udržať kvalitná erekcia, respektíve na to, ktoré faktory sa môžu podpísať pod jej oslabenie.

  • Nadmerná konzumácia alkoholu a časté ponocovanie, cigarety (príp.drogy), užívané lieky a ich vedľajšie účinky, nezdravé a nepravidelné stravovanie či nadváha, nedostatok pravidelného pohybu a sedavé aktivity, workoholizmus a časté vystavovanie sa stresovým situáciám.

sexuální poloha
Naopak prospešným a prirodzeným krokom môže byť nastavenie vyváženejšieho jedálnička bohatého na vitamíny, minerály a aminokyseliny, nemal by chýbať zinok. Prírodná liečba by zasa mala zahŕňať predovšetkým Kotvičník zemný a Macu peruánsku. Dôležitý je takisto pravidelnejší pohyb a pobyt na čerstvom vzduchu.