Zábradlie je symbolom bezpečných priestorov


Bezpochybnou a výrazne dôležitou súčasťou poschodových domov je predmet, ktorý v podstate vnímame len ako doplnok či detail a ten má podobu zábradlia. V prvom rade ho využijeme z bezpečnostných dôvodov, v druhom rade kvôli komfotnej chôdzi po schodoch a do tretice (týka sa to najmä poslednej doby) z dôvodu estetického spestrenia interiéru.
Práve tento doplnok je totiž akousi nepísanou symbolikou bezpečia a bezpečných priestorov.
pád ze schodů
Tým, že na túto súčasť nemyslíme a dokonca ju k schodisku odmietneme, sa vlastne dobrovoľne vystavujeme riziku pádu alebo situácii, v ktorej budeme niesť zodpovednosť za pád niekoho druhého. A to najmä v prípade, ak ide o podnik či komerčnú budovu a nešťastie sa prihodí zákazníkovi alebo zamestnancovi. Možno ešte horšia situácia môže nastať v prípade bežnej domácnosti, v ktorej sa nachádzajú neposedné deti. Ale do nešťastných detailov zachádzať nebudem, viete si ich predstaviť aj sami. Radšej sa tak zamerajme na vhodné riešenie a istotu, akou je nerezove zabradlie.
Okrem odolnosti a kvalitného materiálu s dlhou životnosťou je dokonalým príkladom bezpečia.
Prvoradá je tak jeho bezpečnostná stránka a naša zodpovednosť, ale prvok v podobe zábradlia má ešte jednu vlastnosť- dokáže dopomôcť vizuálnej stránke celého priestoru. Je výrazným dizajnovým doplnkom a jeho výber tak výrazným smerom ovplyvní estetickú stránku schodiska a jeho okolia, ako aj celkovú atmosféru z dotyčných priestorov. Pokiaľ tak hľadáte kvalitný materiál a zároveň umelecké dielo, môžete vsadiť na spomenuté modely z nerezu. Zabijete tým dve muchy jednou https://www.zbozi.cz/vyrobek/dvd-byl-jednou-jeden-zivot/ ranou.
chlapec beží po schodech
Samozrejmosťou je, že súčasť v podobe zábradlia by mala byť k schodisku maximálne pripevnená a spoľahlivá v miere, aby sme sa o tento doplnok mohli s dôverou oprieť a aby následne nehrozilo jeho uvoľnenie. Musíme si takisto uvedomiť, že ho nebudeme používať len občas a nebude v miestnosti len na okrasu, ale predovšetkým ako kvalitný a pevný bezpečnostný prvok, ktorý budeme využívať pravidelne.