3 pre 3 proti mobilného domu

Mobilné domy Euromobilní domy, niekto ich miluje, niekto im neverí, niekto vlastne ani nevie, o čo presne ide, a niekto ich vyslovene odsudzuje. Ja osobne http://www.petraska.cz/ mobilný dom mám a môžem povedať, že túto „stavbu“ na kolesách milujem. Na druhej strane vám nemôžem tvrdiť, že má len samé výhody. To nemá žiadna stavba, respektíve príbytok. Ak budete mať murovanú chatu, drevenú chatu, dom alebo čokoľvek iné, neustále budete bojovať s nejakými mínusmi, ktoré nemáte ako ovplyvniť. V nasledujúcich riadkoch sa vám preto pokúsim ponúknuť čo najreálnejší pohľad na mobilné domy. Myslím si, že pri rozhodovaní je dobré mať čo najpresnejšie a najreálnejšie informácie.Interiér moderne zariadeného domu

3 PRE mobilných domov
Začnem pozitívami, aby som vás neodrádzal. Rozhodol som sa venovať len základným veciam, nie detailom, ktoré podľa mňa skutočne nie sú extrémne podstatné.

  1. Cena je nepochybne prvým plusom. Môj mobilný dom stál necelých desať tisíc eur, no ide o skutočne veľký dom, ktorý ma cez päťdesiat metrov štvorcových.
  2. Mobilný dom je skutočne pohodlný. Nemusíte sa obávať malého priestoru alebo toho, že v ňom nebudete mať všetky vymoženosti modernej doby. V mobilnom dome máte k dispozícii všetko zariadenie ako na klasickej chate alebo u vás doma, takže v tomto smere sú tieto domčeky fakt super.
  3. Tretím plusom je neskutočne jednoduchá manipulácia s celým príbytkom. Ak by ste sa rozhodli, že chcete domček presunúť na iné miesto na vašom pozemku, nie je to najmenší problém. potrebujete k tomu len väčšie auto s ťažným zariadeným a celé „sťahovanie“ vám nezaberie viac ako pol hodiny.

Podlhovastý prízemný dom
3 PROTI mobilných domov
Ako som povedal, všetko má svoje plusy aj mínusy, takže nech sa páči, tú sú tri negatíva mobilných domov, ktoré sú však zhodnotené len z môjho osobného pohľadu.

  1. Nezateplený mobilný dom nie je vhodný na zimu.
  2. Ak sa na dome objaví nejaký porucha, napríklad poškodená strecha, oprava je pomerne komplikovaná.
  3. Ak si kúpite skutočne malý domček, môžete mať problém s menším priestorom a pocitom stiesnenosti.