Máte malý byt? Skrášlite si ho

Svetlo

Dovoľte nech do vášho bytu prúdi čo najviac svetla a nech sa pre vás stane rajom. Keď vám pohlaď na holé okno nepríde vábivý, tak ho oživte vzdušnou záclonou. Skúste na okno poukladať kvety, ktoré dodajú priestoru druhý dych. Ak chcete pociťovať vo svojom byte pohodu, tak zvoľte teplú bielu farbu. Miestnosti ladené v tejto farbe pôsobia útulným dojmom. Ak chcete priviesť svetlo do vašej pracovne, vhodnou alternatívou sú neutrálne biele farby. V prípade, ak chcete doladiť kúpeľňu aj chodbu, tak zvoľte studenú bielu farbu. Tá je známa predovšetkým vďaka svetlu s nádychom do modrasta.

okno

2. Podlaha tmavej farby     

Podlaha nemusí byť  nutne svetlá, ako je to v prípade stien. Odporúčame vám podlahu, ktorá má tmavšie sfarbenie a interiér je následne zútulnený a pôsobí vyváženým dojmom. Taktiež je vhodné riešiť problematiku podlahy tak, že je ladená v celom byte do jednotného farebného tónu. Viacerí dizajnéri tvrdia, že jednotný tón podlahy v byte opticky zväčšuje plochu. Môžete si vyberať medzi drevenou, laminátovou podlahou alebo si môžete zvoliť kvalitnejší vinyl.

interiér

3. Vyberajte vhodný nábytok

Vyberajte si nábytok, ktorý pôsobí odľahčene, napríklad nábytok na nožičkách. Nie je vhodné, ak vyberáte kúsky nábytku, ktoré pôsobia masívne. Pomôcť vám môžu aj materiály, ktoré sú priehľadné. Siahnite po sklenených stolíkoch. Je podľa vás takýto materiál priveľmi studený? Skúste skladacie nábytky a tie vám ušetria miesto.

pokoj

Zbavte sa všetkých dekorácií, ktoré pôsobia zbytočne gýčovo a zaberajú kopu miesta. Ak im neviete dať definitívne zbohom, ukryte ich do zásuvky alebo do škatule. Skúste to a váš byt bude vzdušnejší a opticky sa zväčší. A keď si spomeniete na túto škatuľu, tak vás určite viac poteší pohľad na veci, ktoré v nej máte, ako keď sa na ne máte dívať dennodenne. Je len na vás, ako sa rozhodnete, no za pokus to stojí.