Spôsoby, ako sa zbaviť myší z vášho domova

1. Odstráňte zdroje potravín
To je najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť existujúcich myší a zabrániť im aby sa dostali do vášho domova. Nevyhadzujte potraviny do dvora a kuchyne. Najprv kompostujte všetok potravinový odpad. Vyčistite kuchynské pulty každý deň. Zakryte všetky koše. Na čistenie všetkých povrchov použite čistiace prostriedky pre domácnosť, riedený ocot alebo bieliaci roztok.

myš

2. Vyčistite dvor
Ak chcete zbaviť myší v stenách, vyčistite garáž a dvor. Odstráňte padajúce ovocie, zakryte odpadkové nádoby a používajte vápno na kompost. Ak máte domáce zvieratá alebo hospodárske zvieratá, vyčistite ich domovy. Ihneď odstráňte krmivo pre domáce zvieratá Nenechávajte ho vonku. Vyčistite kŕmidlá a odstráňte rozliate semená. Otočte kompost a zakryte kontajnerom odolným proti škodcom.

hlodavec

3. Opravte úniky
Myši vo stenách často prichádzajú v dôsledku únikov a inštalácie. Diery okamžite zaplatajte a zakryte bazény a vírivky, keď sa nepoužívajú.

4. Použite mentolový olej
Jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť myší prirodzene, je s mätovou silicou. Olej z mäty piepornej je veľkým odstrašujúcim prostriedkom pre hlodavce; myši nenávidia silnú vôňu. Vôňa oleja taktiež prekrýva vôňu jedla, takže myši nie sú schopné získať tieto kúsky. Najlepšia časť o používaní oleja z mäty piepornej na zbavenia sa myší je to, že nechá váš domov fantasticky voňajúci a je tiež netoxický v porovnaní s mnohými čističmi. Namočte niektoré bavlnené gule v čistom oleji a položte to na nejaké pekné miesto to všetko okolo kuchyne, aby myši ušli preč.

maška

5. Nastavte jedovaté návnady a pasce
Mnohí majitelia domov sú zmätení v používaní potkanieho jedu. Potravinový jed je účinný, ale musíte byť veľmi opatrný, ako ho používate. Otrávené krysy často utekajú, aby zomreli v trhlinách a štrbinách a môže byť veľmi ťažké ich nájsť. To by mohlo zanechať nepríjemný zápach vo vašom byte. Takže nie vždy je vhodné použiť jedovaté návnady.