Transformujúca konzola Xbox 360 D-pad je dôkazom toho, že zlé tlačidlá sa môžu vylepšiť

V dnešnom digitálnom veku to niekedy vyzerá, že hardvér sa usadil na pozadí softvéru, ktorý riadi naše zariadenia. Tlačidlo mesiaca sa zameriava na to, aké sú niektoré z týchto tlačidiel a na starých a nových zariadeniach, aby sa zistili, ako s nimi komunikujeme na fyzickej, taktilnej úrovni.
Ovládač Xbox 360 sa považuje za jeden z najlepších ovládačov videohier, aké kedy boli vyrobené – okrem jednej veci: D-pad. Je to naopak jeden z najhorších smerových vstupov, aké kedy boli vložené do ovládača.Xbox ovládač.jpg
Microsoft vedel, že musí veci napraviť, a v roku 2010 – celých päť rokov po uvedení XB 360 – sa to pokúsil jedinečným spôsobom pôsobiť pomocou radiča XB Limited Editiom, ktorý obsahoval transformujúci DP. Pri rýchlom otočení by nový ovládač mohol prepínať medzi osemcestným kolískom, s ktorým sa pôvodný model dodáva, a variantovým režimom, ktorý zdvihol plusovú časť DP, aby sa dali tlačiť zreteľnejšie tlačidlá.
Bol to kreatívny pokus opraviť to, čo bolo rozbité, aj keď to nebolo úplne úspešné. V preľade IGN sa od času uvádza, že základný kolískový mechanizmus pre gombíky zostal z hľadiska dizajnu a celkového odporu z veľkej časti rovnaký, čím sa stal viac povrchovou zmenou.360 ovládače.jpg
To znamená, že ako niekto, kto za tie roky hral nezodpovedné množstvo hier s oboma radičmi, dáva prednosť transformácii. Vďaka tomu, že tlačidlá so štyrmi smermi plus sú použiteľnejšie v každom ohľade – aj keď len uľahčujú slepé prepínanie medzi rôznymi smermi cez komponent so zvýšeným plusom.
Ešte dôležitejšie je, že to je kreatívny kompromis, čo ho robí fascinujúcim. Namiesto toho, aby sa dizajn úplne zmenil, firma Microsoft uznala, že existujú hráči a vývojári, ktorí si zvykli na osemcestný rocker. A namiesto toho, aby im nechali nič, snažil sa uspokojiť skupiny, ktoré sa páčili rockerovi, a skupiny, ktoré ho nenávideli. Je to uznanie, že nie všetci hráči radi hrajú rovnako, étos, ktorý by Microsoft neskôr vytvorila s úplne prispôsobiteľným radičom Xbox One Elite.