3 typy na neopakovateľné výlety v tureckej Antalyi

Turecko sa radí do trojky obľúbených destinácií Slovákov. Okrem tejto krajiny, sú to ešte Grécko a Chorvátsko. Veľmi populárnym miestom je konkrétne turecká Antalya. Ak sa teda toto leto chystáte práve na tu, určite sa vám zídu nejaké tie tipy na neopakovateľné výlety. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na miesta, ktoré ocenia najmä milovníci prírody.

Zátoka na ostrove Kekova

  1. Jaskyňa Damlatas

Táto jaskyňa je stará viac ako dvadsaťtisíc rokov. Bola objavená v roku 1948 a od tejto doby sa jej prikladajú priam zázračné účinky. Vzduch a teplota je v nej ideálna pre ľudí, ktorí trpia dýchacími problémami. Prebiehajú v nej dokonca špeciálne liečebné vstupy pre pacientov trpiacich astmou. Nachádza sa len necelé tri kilometre od mesta Alanya, ktoré je akýmsi turistickým centrom na tomto mieste. Prehliadku jaskyne by ste mali absolvovať, i vtedy, ak je vaše dýchanie v absolútnom poriadku. Ide totiž o neskutočne nádherné miesto. Navyše sa v nej môžete veľmi príjemne schladiť, čo vám po niekoľkých dňoch strávených pod tureckým slnkom určite padne vhod.

  1. Ostrov Kekova

Ostrov Kekova sa rozprestiera namieste, ktoré je vzdialené asi tri hodiny cesty od centra Antalye. Ak si teda chcete naplánovať celodenný výlet, tento ostrov je na takúto príležitosť ako stvorený. Návštevníci ho vyhľadávajú najmä kvôli neopakovateľným zátokám s azúrovo modrou vodou a stovky rokov starými ruinami, ktoré sa rozprestierajú priamo a pobreží mora. Takéto kúpanie a relax jednoducho nezažijete nikde inde.

Hrobky v mestečku Myra

  1. Ruiny Myra

Ak hľadáte miesto, ktoré v sebe spája nádhernú prírodu a poriadny kus histórie, tak určite nezabudnite navštíviť ani toto mestečko Myra. Podľa zachovaných historických prameňov, tu ľudia žili už päť storočí pred našim letopočtom. Miesto sa stalo populárnym hlavne kvôli hrobkám, ktoré sú postavené priamo vo vysokých a strmých skalách.