PC-čkári verzus Drtiči herných konzol

Súčasní nadšenci modernej technológie a elektronickej zábavy sa rozdeľujú okrem iného aj na „PC-čkárov“ a tých, ktorí voľný čas najradšej trávia pri hernej konzole typu PS4 Pro alebo Xbox One X. Prečo sa táto, vo svojich záľubách spoločná, ale na detaily znepriateľená komunita delí na dva tábory? Faktorov je hneď niekoľko a žiadajú si rozsiahlejší opis.

videohra

Pokiaľ pre niekoho moderná technológia predstavuje predovšetkým videohry a pohodlie, ideálnou je pre neho voľba hernej konzoly, ktorá má oproti PC podstatne prístupnejšiu cenu, nežiada neustálu obmenu komponentov, takisto ani komplikovanú inštaláciu hier a sťahovanie rôzneho softvéru. Užívateľ sa uspokojí s režimom, kedy objedná hru, zaplatí, vloží do konzoly (v prípade Xboxu automaticky nainštaluje)a následne hrá bez akýchkoľvek problémov.

Potom sú tu tí zvedavší a tí, čo sa chcú hrať doslova a vyťažiť z hier maximum. Konzola má svoje prísne stanovené parametre, s akými nepohnete. Naopak počítač poskytuje predsalen širšie možnosti, ťahanie grafických a zvukových vlastností do krajných limitov, ale na druhej strane je tu i riziko, že sa hra nespustí alebo v prípade nedostatočne silného (a drahého) hardvéru bude nepríjemne sekať. Niekedy môže nastať chyba i v inštalácii, respektíve absenciou potrebných súborov.

Ďalším faktorom je žánrová obľúbenosť, kedy pre milovníkov závodných, rýchlych, športových a na rýchle reakcie vyťažených hier je voľba jasná, treba siahnuť po hernej konzole. Ale pri strielačkách FPS a predovšetkým stratégiách nie je nad to, ak má hráč oči na monitore a pohyby ovláda predovšetkým počítačovou myšou.

playstation

A samozrejme úlohu zohráva i fakt, či sa niekto orientuje okrem hier aj na rozsiahlejšiu multimediálnu zábavu, praktické funkčné vlastnosti či potrebný a zaujímavý softvér určený napríklad k tvorbe. Vtedy samozrejme víťazí počítač.
Ale čo keby som vám teraz povedal, že na trhu je aj dokonalý kompromis MSI Trident 3- herná konzola a výkonný počítačv jednom?