Ako prekonať v partnerstve každý problém


Život je jednoducho taký – všetci sme iní. Nikto nie je rovnakí a teda skutočne nie je možné, aby si dvaja ľudia úplne vo všetkom a vždy rozumeli. Každý máme iné spôsoby vyjadrovania, riešenia konfliktov iné pozitívne a iné negatívne vlastnosti. Z časti za to môže prostredie v ktorom vyrastáme, z časti genetika, z časti najrozličnejšie situácie, ktoré každý deň zažívame a skúsenosti.

milenci

Čo je teda v partnerstve najdôležitejšie?

Myslím si, že určite tolerantnosť. Keď sa totiž s niekým rozhodnete žiť v partnerstve, vždy musíte rátať s tým, že ten človek má tiež chyby, ako každý iný a bude robiť veci, ktoré sa vám nie vždy budú úplne páčiť.
Ďalším dôležitým bodom je si uvedomiť, že na 100% sa nepozná ani nikto z nás samých – nie je teda už vôbec logicky možné poznať na 100% iných ľudí. Počas vášho vzťahu budete postupne prichádzať na rôzne vlastnosti, ktoré ste na začiatku netušili, že váš partner má a práve to je to s čím musíte v partnerstve rátať.

Vždy buďte pripravený na kompromis

Základom každého spokojného vzťahu je vedieť robiť kompromisy a to preto, že nie vždy sa zhodnete na rovnakom závere. Ak si teda chcete ísť na dovolenku oddýchnuť pri more a celé dni sa opaľovať, ale váš partner by radšej navštívil tie a tie zaujímavé miesta, jednoducho sa dohodnite, že v jeden deň budete na pláži a v druhý pôjdete na výlet.

šachy

Kompromisy sa samozrejme robia ťažšie, pokiaľ ide o skutočne vážnu vec. Nezabúdajte však na to, že každý problém je riešiteľný a aby nikto neutrpel na hrdosti ani na strate vlastného presvedčenia je vždy dôležité nájsť spoločnú zlatú strednú cestu.
Ľudské vzťahy sú komplikované, záhadné a často krát veľmi nelogické. Každý ich vnímame na úplne inej úrovni, ale aj napriek tomu bez nich nikto nedokážeme plnohodnotne fungovať. Pokiaľ si vždy uvedomíme, že nemá cenu bojovať, ale nájsť v každom prípade spoločnú cestu, naše životy budú omnoho krajšie.