Vnímajte svoje dieťa také, aké je


Mať dieťa je naozaj obrovská radosť. No keď sa rozhodnete, že budete mať dieťa, nikto vám hneď nepovie, čo všetko to vlastne obnáša. Že to nie je len taká sranda a že to neznamená len to, že sa s ním budete neustále maznať a hrajkať. Mať dieťa, to je práca na plný úväzok. Ste tým zaviazaný na hrozne veľa rokov a je to vždy len vaša zodpovednosť. Ste za to dieťa zodpovedný a to znamená, že z neho jednoducho musíte vychovať plnohodnotného človeka. A to je v dnešnej dobe niečo, čo sa dá dosiahnuť len skutočne veľmi ťažko. Nie je to však úplne nemožné.

batole
 
Keď ste v škôlke alebo v škole, či jednoducho niekde, kde sa vyskytuje na jednom mieste veľmi veľa detí, určite si všímate, čo vám na nich prekáža. Niektoré deti sú veľmi uvrešťané. Niektoré deti sú skutočne otravné. Niektorým sa nezavrú ústa, niektoré sú drzé, niektoré vôbec neposlúchajú a niektoré sú maximálne rozmaznané. Na deťoch sa dá skutočne poznať rodičovská výchova, no na druhej strane verte tomu, že nie každý rodič si to na svojom dieťati všimne. Je to spôsobené hlavne tým, že väčšina rodičov vidí na svojich deťoch len to dobré, jednoducho sú to pre nich anjelici, ktorí v živote nikdy nič zlé neurobili.

kluk
 
Niet sa čomu čudovať, žiadny rodič nechce vidieť, že je jeho dieťa drzé a rozmaznané. Keď si to však pripustíte, môžete s tým niečo začať robiť. Deti sa dajú vychovávať iba vtedy, kým sú maličké. Keď už majú dvadsať rokov, asi veľmi nie je šanca, že by ste ich mohli prevychovať. Ako sa hovorí, vtedy ich už proste neohnete, pretože z nich budú hotoví ľudia. Môžete však ich nevychovanosť podchytiť a skúsiť s ňou pracovať. Nevzdávajte to, určite to nikdy nie je také zlé, aby sa s tým niečo nedalo robiť. Stačí, keď si to ako rodič uvedomíte. Vaše dieťa nie je dokonalé, takisto ani vy nie ste. A hneď máte niečo, na čom môžete stavať.