Ako byť šťastný?

Šťastie.
Voľakedy sa vyrábali také puzzle, na ktorých bolo napísané, že „Láska je, keď…“ a na každej sérii bol iný dôvod a obrázok, kedy je to láska. Bolo to naozaj veľmi milé a nápadité. Niečo takéto by som si vedela predstaviť aj na tému šťastie. Pretože šťastie sa nedá definovať jednou vetou, ktorá ostane nemenná navždy. Definuje sa mnohými vetami a každá je pravdivá. Pre každého znamená šťastie niečo úplne iné.

kostky

Ako byť šťastný ?
Vedci tvrdia, že šťastie je len stav vo vašej mysli. Nikto iný okrem nás to neovplyvní. O tom hovorí aj porekadlo: „Každý je strojcom svojho šťastia.“ To znamená, že to, či sme šťastní alebo nie, neovplyvní nikto iný, okrem nás. To, že nás niekto nahnevá, dovolíme predsa my samy, lebo sa nahnevať necháme. Keby sme to namiesto toho predýchali a povedali si, že to predsa nie je nič také strašné, tak by nám bolo asi aj veselšie. No, chápem, nie vždy to tak ide.

Vraj si do svojho života všetko priťahujeme samy. To, že máme nešťastný deň napríklad tiež. V piatok trinásteho myslíme celý deň na to, že sa nám stane niečo zlé. Pritom to ani nemusí byť zlý deň, iba ho povery označili za taký. Tým, že na niečo myslíme, tak to do svojho života voláme. Mne sa to stáva veľa krát. Myslím na to, že by som to mala spraviť a o nejakých pár hodín alebo dní sa ma na to niekto opýta. Jednoducho som vyslala tú myšlienku do sveta a ona sa ku mne vrátila. Všimnite si to a zistíte, že sa to stáva aj vám. Potom sa oplatí naozaj veriť tomu, že myšlienkami privolávate do svojho života životné situácie, príhody a náhody.

kostka

Život si tak jednoducho plynie svojím tempom. Raz rýchlejšie, raz pomalšie, ale nikdy nie tak ako by sme chceli. Taký je život. Väčšinou nie sú veci také ako si predstavujeme, ale jednoducho sa vyvinú. Človek si môže naplánovať, že bude šťastný, ale nikdy nemôže vedieť aké životné okolnosti ho počkajú a ako sa všetko vyvinie.

Ale nezabúdajte, napriek všetkému sa nevzdávajte svojho vlastného šťastie pre niekoho, kto to pripustí, aby ste sa ho vzdali. Taký človek nie je hoden toho, aby ste sa vzdali svojho šťastie, aj napriek tomu, že ho milujete nadovšetko.