Autopríslušenstvo ľahko zapojíte aj doma


Máte v aute prístroje, ktoré sú praktickým pomocníkom na vašich cestách, výletoch a „služobkách“ ? Že nemáte? Nevadí. Možno vás inšpirujeme a nejaký si zadovážite. Autopríslušenstvo sa dá zapájať do 12V zásuvky v aute, ktorá je známa ako „zapaľovač “. Mnohé podobné zariadenia sú dobíjacie a tak ich môžete prakticky využiť aj okolo auta. Navyše, nemusíte sa obávať, že sú málo využiteľné, keďže sú do 12 V zásuvky. Jednoducho ich budete vedieť používať aj v domácnosti alebo kdekoľvek, kde je klasická zásuvka 220V. Stačí vám na to menič napätia 220v na 12v. Na jednom konci je klasická koncovka do zásuvky a na druhom je výstup na 12V teda ako už spomínaný „zapaľovač“ v aute. Takto budete svoje obľúbené veci môcť používať aj inde než vo vnútri auta. Transformátor vám napätie jednoducho zmení!

pani soferujuca auto

V autopríslušenstve na 12V môžete mať všeličo. Napríklad praktickú špirálu na zohrievanie vody, ktorú stačí do 12V zásuvky v aute pripojiť a zohreje vám vodu na čaj, či polievku. Budete sa cítiť ako doma ! Rovnako zaujímavé môžu byť rôzne skrutkovače a iné nástroje, ktoré sa dajú takto v aute pekne dobíjať a používať, keď bude treba. Nie je nikde určené, že tieto zariadenia sú vhodné len pre kamionistov a dopravcov, prečo by ste nemohli mať podobné aj vy na svojich cestách? Určite sa vám zídu.

rodina na vylete autom

Prístroj na kontrolu tlaku pneumatík môžete napríklad zapojiť v aute do zásuvky a keď vymeníte ventily za tie elektronické, bude vám ukazovať tlak v jednotlivých pneumatikách. To sa môže hodiť, ak takúto funkciu nemá vaše auto.Prenosný sušič topánok na 12V by sa vám mohol hodiť po turistike alebo keď riadne prší. V chladných dňoch si ľahko zapojíte vyhrievaciu deku alebo vyhrievací masážny poťah na sedadlo. Jednoducho je toho množstvo, čo si môžete vybrať s napájaním na 12V a s meničom napätia sú všetky tieto zariadenia pohodlne použiteľné aj mimo auta. Tak to vyskúšajte aj vy.