Bojujte proti kŕčovým žilám

Samozrejme, ako som už spomínala, chybičky na kráse má každý jeden človek. Niekto ich má väčšie, niekto menšie, niektoré sa dajú ďalej riešiť, iné zasa nie, tie ktoré sa nedajú riešiť nečaká iný osud ako zmierenie, keďže pri nich nemáme na výber. Osud tých ďalších však už nie je taký predvídateľný, pretože niektoré chybičky majú jasné riešenie. Medzi takéto patria napríklad aj kŕčové žily.ženské nohy.jpg
Trápia tieto nepríjemné prejavy na vašich nohách aj vás? Znepríjemňujú vám život a cítite sa s nimi nekomfortne a nepríjemne? Oveľa menej sebavedomá? Akoby ste o neboli vy? Okrem toho, že veľmi nepekne vizuálne vyzerajú, majú aj veľa nepriaznivých vplyvov na naše zdravie, a samozrejme, že aj kvôli nepriaznivým vplyvom nášho zdravia vlastne vznikajú. Ako proti nim však bojovať? Kde je pravda skrytá a ak proti nim skutočne možno bojovať, dá sa to docieliť jednoducho a relatívne lacnou cestou?
Aby sme pochopili tomuto ochoreniu lepšie, mohli by sme si ho najskôr jasne opísať. Čo sú teda kŕčové žily, ako a prečo vznikajú a ako sa proti nim brániť?
Kŕčové žily sú vlastne upchaté žily na našich nohách, ktoré už nefungujú tak, akoby mali. Takéto žily sa stávajú viditeľné na povrchu nohy a to až od veľkosti 0,1, čo sa nazýva aj metličky, ale v prípade pokročilého štádia ochorenia sa môžu preukázať až do hrúbky10 mm. Kedy ich dostanete a kedy máte celkovo vyššiu pravdepodobnosť, že sa ukážu časom aj na vašom tele?spokojná žena.jpg
Na tieto otázky nie je úplne jasne známa odpoveď, ich výskytu však napomáha mnoho rôznych faktorov, ako napríklad vyšší vek, ženské pohlavie, obezita, tehotenstvo, dvíhania ťažkých váh, práve v stoji, nosenie vysokých topánok alebo nevhodného oblečenia.
Pokiaľ máte teda aj vy pocit ťažkých a opuchnutých nôh sprevádzaných okrem iného aj s nepríjemným vizuálnym efektom, mali by ste sa určite obrátiť na odborníka alebo skúsiť prestať robiť veci, ktoré ich vznik podporujú, teda nosiť vysoké topánky, prestať fajčiť, alebo robiť namáhavú činnosť.