Do popredia sa tlačí stále dostupnejšia VR technológia. Ste na ňu pripravení?

Virtuálna realita sa stala dostupnou súčasťou spoločnosti a elektronickej zábavy. To, čo bolo pred pár rokmi písané v článkoch a o čom sa eštelen zvestovalo, má dnes reálnu podobu, ktorá je dostupná prakticky pre každého. Detailne sledovanie obrázkov a fotiek, vysoko autentický zážitok z videohier a najdokonalejšia atmosféra pri sledovaní filmov, to je zhruba niekoľko pozitív, ktoré nám VR prináša.
Pozitívne pôsobí takisto fakt, že zariadenia virtuálnej reality ako okularie či vr kamery dnes majú na trhu pomerne široké zastúpenie a ich cena bude stále prístupnejšia. Predsalen už nebudeme vravieť o čerstvej novinke, ale skôr o čoraz bežnejšej súčasti našej modernej spoločnosti, a preto je ten správny čas pozrieť sa, aké zážitky môže technológia VR v prípade záujmu dopriať aj vám.

video hra

360- stupňové nahrávanie videí a fotiek
V tomto oddelení sa jedná predovšetkým o možnosť fotiť alebo nahrávať 360- stupňové fotografie a videá, čo je skutočne nový a doposiaľ pre mnohých nepoznaný zážitok, ktorý poskytujú vr kamery. Populárne sociálne siete ako Youtube a Facebook už dokonca tento typ zobrazenia obrázkov a videí podporujú, čiže žiaden problém s kompatibilitou tu nehrozí. Naopak vám a vašim priateľom dokážu nahrané a zobrazené súbory priniesť veľmi reálny zážitok.

virtuální realita

Videohry a autentický gameplay
Princíp je tak dokonalý, no pritom pomerne jednoduchý. Snímaním pohybov vašej hlavy a očí sa dostávate priamo do deja hry a VR zážitok z hrania je tým pádom oveľa reálnejší, pričom k prioritným stránkam sa radí možnosť slobodného rozhľadu vo virtuálnom areáli danej hry, kedy neexistujú takmer žiadne obmedzenia.
Kvalitný filmový zážitok
Pri sledovaní filmu je podstatné, aby sme sa vedeli vžiť do deja. A s okuliarmi VR to ide oveľa funkčnejším a reálnejším spôsobom. Prakticky vravíme o plnohodnotnom dojme z pozerania, nakoľko sa váš zrak a tým pádom aj myseľ sústredia len na film. Autentický zážitok je možné dosiahnuť tiež smartfónom, ktorý sa vloží do tela okuliarov a k sledovaniu postačí jeho displej.