Spoľahlivá firma poskytujúca daňové poradenstvo zodpovie všetky vaše otázky

Ak ste podnikateľ a vediete vlastnú firmu, pravdepodobne viete, čo znamená riešiť dane a účtovníctvo. Neustále zmeny v zákonoch a legislatíve nie je jednoduché sledovať, avšak je to nevyhnutná súčasť podnikania. V prípade, že daňové poradenstvo a účtovníctvo nechcete riešiť vo vlastnej réžii, máte ešte jednu možnosť. Obrátiť sa na externú účtovnú firmu, ktorú je však potrebné vybrať naozaj starostlivo. Zveríte jej totiž veľmi dôležitú časť vášho biznisu. Myslite preto na to, že lojalita a spoľahlivosť danej firmy by mala byť v tomto prípade na prvom mieste.
daň z příjmů

Nezamieňajte si daňové poradenstvo s účtovníctvom

Téma daňového poradenstva je v súčasnosti celkom rozšírená, no je potrebné podotknúť, že nie všetci podnikatelia ju chápu správne. V mnohých prípadoch si myslia, že keď zamestnajú účtovníčku, majú vyriešenú aj otázku daňového poradenstva. Účtovník však nie je daňový poradca, na čo je potrebné myslieť dopredu. Daňové otázky preto síce s účtovníkom riešiť môžete, avšak nemusíte dostať skutočne pravdivú a odbornú odpoveď. Mal by poznať problematiku daní, no pravdepodobne iba okrajovo. Klasický účtovník navyše nedisponuje licenciou daňového poradcu. Práve tá je totiž podmienkou poskytovania odborného daňového poradenstva. Pokiaľ chcete svoje účtovníctvo aj dane riešiť internou formou, pripravte sa na to, že buď budete potrebovať účtovníka aj daňového poradcu v jednej osobe, alebo budete musieť zamestnať dvoch ľudí. Väčšinou však firmy riešia daňové poradenstvo externe, čo má nepochybne oveľa viac výhod.
vnitřní audit

Ako prebieha spolupráca s externým daňovým poradcom?

Poďme teda k situácii, že ste sa rozhodli pre externé daňové poradenstvo vo svojom podnikaní. Vyberiete si firmu, ktorá má dobré referencie od spokojných zákazníkov a kontaktujete ju. Firma vám pridelí osobného daňového poradcu, s ktorým si dohodnete stretnutie a rozoberiete záležitosti, s ktorými potrebujete pomôcť či poradiť. Výhodou externého daňového poradenstva je takzvané poistenie zodpovednosti za škodu. To znamená, že následky nesprávnych postupov a finančné škody hradí v plnej výške daná účtovná firma. Čo sa týka ceny za daňové poradenstvo, nie je nízka, avšak rozhodne vás to bude stáť menej, ako zamestnávať vlastného daňového poradcu. Cena sa počíta na hodinu a keďže sa firmy väčšinou obracajú na pomoc daňového poradcu iba v prípade špecifických situácií, zamestnávať vlastného ani nemá veľký zmysel.

Všetko dôležité o daňovom poradenstve nájdete na webovej stránke https://www.easystart.sk/.