Moderné tričká a štýl o vás napovedia možno viac, než si myslíte

Vieme, že móda je premenlivá a mení svoju podobu ako chameleón, častokrát dosť radikálne. Nie nadarmo je známe anglické označenie „fashion victim“ alebo „obeť módy“, kedy vravíme o ľuďoch, ktorým neslúži móda, ale oni jej. Drahé veci, ktoré sú „in“ v jednu sezónu môžete ani nie o rok odložiť do skrine a už sa k nim nevrátiť. Táto stránka trendov rozhodne nie je zdravá, avšak existujú prvky, ktoré boli, sú a s najväčšou pravdepodobnosťou budú trendové stále. Tým prvkom sú jednofarebné tričká alebo tie so zaujímavými grafickými motívmi ako tričko s potlačou.Muž v oranžovom tričku, model.jpg
Akýsi módny „boom“ odštartovali klasické biele tričká už v 50-tych rokoch minulého storočia a za ten čas k nim pribudlo veľa ďalších motívov, farieb, strihov a populárnym sa stala takisto potlač.
V súčasnosti sú vhodné takmer ku každej príležitosti alebo aktivite, navyše poskytujú pohodlie a zároveň sú úplne bežným prvkom, ktorým zbytočne neprovokujete, ale takisto nie ste „robot Emil“ v košeli a tesilkách, čo pôsobím dojmom, že nemá vlastné predstavy, ideály a štýl.
Pomocou trička môžete vsadiť na elegantný a „cool“ imidž napríklad v spojitosti jednofarebného motívu s džínsami, ale takisto môžete vyjadriť akýsi individuálny štýl pomocou atraktívnej grafickej potlače, ktorú si vyberiete na základe vlastných preferencií. Červeno-biele tričko s potlačou.jpg
Môže ísť o motívy rôznych postáv, či už celebrít, filmových hrdinov, metalových vzorov a lebiek, rôznych rockových kapiel, ale tiež konkrétnejších vyjadrení textov, ktoré môžu byť vtipné, povzbudivé alebo dokonca s nádychom morálky, politiky a snahy niečo zmeniť aspoň týmto spôsobom. Potlač vám umožňuje ľudí okolo seba zaujať alebo pobúriť, vo väčšine prípadoch však chceme skôr atraktívnym spôsobom zaujať a trebárs odkázať na naše záľuby.

  • Pôsobí to skrátka ako ideálne spojenie vsadiť na imidž, ale takisto do toho pridať naše osobné záujmy alebo postrehy.