Na počítači len so svetlom

Keď celý deň pozeráte do monitoru, a to akéhokoľvek, nie je to pre vaše oči zdravé. Viete čo je však ešte horšie? Ak pozeráte do svietiaceho monitoru a vo zvyšku miestnosti máte úplnú tmu. To vaše oči dostávajú už naozaj pekne zabrať. Ako teda pracovať na počítači, respektíve pozerať do akéhokoľvek monitoru tak, aby ste svoje oči šetrili čo najviac?Osoba v kapucni na hlave v úplnej tme.jpg

Aké svetlá používať

Je jedno aký typ monitoru používate, teda či ide o LCD alebo LED monitor, ale to, aký typ svetla používate už jedno nie je. Najlepšou voľbou je svetlo biele alebo modré. Malo by byť chladné a svietiť, takpovediac, stálo. Ľudskou rečou, nesmie blikať hore dole. Určite vám môžeme odporučiť LED svetlá, ktoré do dnešného dňa, asi ešte nič neprekonalo.

Verzia pre milovníkov tmy

Niektorým ľuďom sa v tme pracuje lepšie. Preto asi nebudú súhlasiť s možnosťou zapáleného svetla alebo aspoň stolovej lampy. Riešením pre vás, sú LED pásy. Svietia jemne, takže vám určite nemôžu prekážať, no na druhej strane vašim očiam poskytujú dostatočnú ochranu pred absolútnou tmou a svietiacim monitorom.

Kde svetlo umiestniť

Či už sa rozhodnete pre LED pásy ledprodukt.sk, alebo stolovú lampu, j veľmi dôležité, kde svetlo umiestnite. Malo by sa nachádzať za monitorom. Pásy môžete teda nalepiť na stenu a ak chcete používať skôr lampu, tak ju umiestnite za počítač.Zasvietená malá lampa v tmavej miestnosti.jpg

Pozor aj na televíziu

Povedali sme to už na začiatku, ale ešte raz a trochu podrobnejšie. To, že sledovanie monitoru v úplnej tme kazí oči, platí pri akýchkoľvek monitoroch, teda aj pri televízií alebo mobile. Čo z toho pre vás vyplýva? To, že svetlo alebo aspoň spomínané LED pásy, by ste si mali umiestniť aj za svoju televíziu. Ak zvyknete v posteli „čumieť“ do mobilu, tak si tiež nechajte zapálené aspoň nejaké malé svetielko. V tomto prípade nemusíte riešiť, kde presne bude umiestnené. To by bolo asi veľmi ťažko zrealizovateľné.