Najlacnejšie virtuálne sídlo

Stretli ste sa už s pojmom virtuálne sídla? Je to známejší pojem najmä pre tých, čo sa venujú alebo začínajú venovať súkromnému podnikaniu. A ide o službu, ktorá sa dostáva do pozornosti predovšetkým menším firmám či začínajúcom podnikateľom. Dôvody? Je to veľmi praktické a výrazne lacnejšie riešenie, akým sa dá zaevidovať funkčné sídlo firmy.

Práve bod, akým je zadanie nejakého platného sídla, je pre každú firmu povinný, dôležitý, nedá sa to obísť. Existujú k tomu však rôzne riešenia. Zadaná adresa nemusí byť totožná s miestom, kde dotyčný podnikateľ býva alebo s priestorom, kde vykonáva svoju podnikateľskú činnosť. Práve táto voľnosť dala vzniknúť výhodným virtuálnym sídlam za nízke mesačné poplatky. To znamená, že taký začínajúci podnikateľ si nemusí prenajímať kanceláriu, pretože najlacnejsie virtualne sidlo mu dokáže výrazne ušetriť náklady.

podnikateľ, vesta

  • Vďaka virtuálnym sídlam sa dá za malý poplatok (v porovnaní s cenami za prenájom kancelárie) získať platné sídlo firmy, ktoré sa inak označuje aj ako „virtuálna kancelária“.

A to označenie je dosť výstižné, pretože tieto sídla väčšinou zahrňujú aj služby spojené napríklad s korešpondenciou. O chod záležitostí sa starajú asistentky a niekedy je oceniteľnou výhodou, ak tieto služby poskytujú aj extra zasadacie priestory.

kancelária, volanie, mobil

Uveďme si niekoľko najznámejších dôvodov, ktoré takéto sídla poskytujú svojim majiteľom:

V prvom rade je to ich nižšia cena a teda šetrenie nákladmi za priestory. Ak by ste za prenájom kancelárie platili niekde stovky eur, za tie virtuálne platíte desiatky. To je oceniteľné prakticky pre každého podnikateľa, no zvlášť pre tých začínajúcich, čo majú obmedzenejší rozpočet.

Navyše, tieto služby umožňujú získať lukratívnu adresu. Za relatívne nízke poplatky sa tak ich majiteľ môže pýšiť miestom, resp. adresou v Bratislave alebo napríklad v Košiciach, v najväčších mestách Slovenska, ktoré sú stredobodom takmer každého biznisu.