Podprsenky

Najčastejším argumentom proti nim je pravdepodobne nepohodlnosť. Poznáte predsa ten uvoľňujúci pocit, keď sa po celom dni konečne môžete zbaviť tejto obmedzujúcej časti odevu, a dopriať svojim prednostiam slobodu. Je však vôbec potrebné toto „týranie“ ?

rakovina prsu

Na túto otázku si každá z nás musí odpovedať sama. Máme obrovské šťastie, že žijeme v dobe, kedy si môžeme zvoliť pohodlnú možnosť, pretože v minulosti to tak vôbec nebolo. Na trhu sú ponúkané rôzne druhy: klasické s kosticami aj bez, športové, či s odnímateľnými ramienkami. Je skvelé, že časom návrhári pochopili, že každému vyhovuje niečo iné, a vďaka tomu si môžeme takto vyberať.

prsa

Diskutovanou témou je tiež zdravotné hľadisko. Bolo vykonaných mnoho výskumov, či je ich nosenie zdravé, alebo nie. Všeobecným záverom je, že by sme to určite nemali preháňať. Ak patríte do skupiny žien, ktoré v podprsenke aj spávajú, mali by ste s tým prestať. Svaly nosením zlenivejú, pretože nie sú nútené napínať sa, a držať tvar, vykoná to za nich niečo iné. Je teda potrebné aspoň občas nechať vaše telo robiť to, načo ho príroda stvorila. Dávajte si tiež pozor, aby ste nosili dobrú veľkosť, pretože ak budete mať nesprávnu, viac vám uškodí než pomôže. Sťahovanie hrudníka vedie k nedostatočnému prekrveniu daných častí tela, čo môže následne viesť k nahromadeniu toxínov, a ďalej až k rakovine prsníkov.

podprsenka

Vyššie spomenuté argumenty vás možno prinútili zamyslieť sa, ale stále si nie ste istá. Podprsenka nám stále poskytuje ochranu v podobe zmeny tvaru pŕs, ktoré zároveň aj dostatočne zakryje. Toto sa však dá obísť a dosiahnuť aj inak. Existujú rôzne možnosti ako inak docieliť, aby nebolo vidno to, čo má ostať mnohým očiam nevidené. Dôležité je zvoliť vhodné oblečenie, najlepšie nejaké tmavé, vzorované, z hrubej látky. V lete je to však dosť ťažké, preto sa to nie vždy dá zrealizovať. Vedzte ale, že aj mierne obmedzenie jej nosenia vášmu telu prospeje.