Postav dom, zasaď strom, sploď syna

Dnes je mnoho vecí inak ako to bolo v minulosti, no niektoré základné pravidlá, pranostiky, či porekadlá zostávajú rovnaké. Je to zaužívané a tak sa to nosí a hodí. Nielen pre správnosť, ale aj pre šťastie v živote. Takýto text ako je nadpis je také nepísané porekadlo, o ktorom vie každý z nás. Nie je bežné si ho hovoriť, ale máme ho stále vo svojich mysliach.

dům.jpg

  1. Postav dom

Postaviť dom dnes už nemusí byť také jednoduché ako by sa mohlo zdať. Hypotéky sú nám síce k dispozícii, ale ich získanie je zložitejšie a takisto vám nepreplatia celú čiastku, o ktorú si požiadate, takže budete musieť mať našporené nejaké peniaze, keď chcete kupovať byt – dom alebo stavať dom ako by ste mali podľa správnosti tohto takzvaného porekadla.
Riešiť vlastné bývanie je dnes skoro hotová pohroma. Mladí ľudia si asi nedokážu našetriť na to, aby postavili svojpomocne nejaký dom alebo na to, aby si ho vlastnými finančnými prostriedkami kúpili. Je to neskutočné, ale bohužiaľ. Ceny nehnuteľností idú stále hore a situácia sa stále zhoršuje. Život nie je jednoduchý a toto je práve tým dôkazom, že sa človek musí obracať, aby dokázal zabezpečiť svoju rodinu a bývanie.

  1. Zasaď strom

Zasadiť strom je snáď najjednoduchšie z toho, čo treba spraviť. No, vypestovať z neho krásny, zdravý a statný strom je už trošku náročnejšie. Možno práve o to ide. Ale neľakajte sa, keď ste zvládli postaviť strom, tak toto už bude malina. Môže sa to dokonca stať vaším hobby. Je to oddychová záležitosť.

otec se synem.jpg

  1. Sploď syna

Táto vetička je zasa najpríjemnejšia povinnosť akú máte. No nie vždy to bude také jednoduché. Môžu nastať nejaké komplikácie a nepodarí sa to hneď. No netreba sa vzdávať a treba myslieť optimisticky. Len s vierou v srdci a láskou to zvládnete všetko tak ako sa má.
Možno niektoré príslovia a porekadlá v dnešnej dobe neplatia, no toto porekadlo alebo nepísané pravidlo medzi ne rozhodne nepatrí.. Aj keď… výnimka potvrdzuje pravidlo.