Povinnosti na chate

Chata a jej údržba. Nad tým sa málokto zamýšľa pred kúpou samotnej chaty. A to je veľká chyba. O chatu sa treba tiež dôkladne starať ako aj o dom, pretože je to vlastne dom, ale slúži len na víkendové účely. Ak sa vám nechce kosiť trávnik, maľovať miestnosti v chate, strihať stromčeky a starať sa o celkový vzhľad danej chaty, tak by ste nad kúpou ani nemali premýšľať. Je to síce vaše nové útočisko, no treba si premyslieť aj tieto nevýhody.

sewage-2295378_1920

Veľa ľudí si teda kúpi chatu bez rozmyslu a na tieto veci ako keby zabudli. Potom sa im kopia povinnosti, ktoré sa samé nespravia a keď idú na chatu na víkend, tak si tam vlastne vôbec neoddýchnu, pretože tam majú kopec roboty. S tým treba rátať. Pre niekoho je to výhodou v tom, že cez týždeň pracuje psychicky a takto cez víkend sa môže vyžiť aj fyzicky. No, nie je to pre každého. Nie každý chce pracovať. Niektorí by si naozaj chceli danú chatu užiť ako na takom víkendovom pobyte.

water-3628679_1920

A to nehovoriac o tom, že sa s chatou môžu vyskytnúť aj oveľa väčšie ťažkosti než len strihanie stromčekov a kosenie trávy. Na chate je potrebné čistiť aj kanalizáciu, pretože aj tam predsa chodíte na wc, sprchujete sa a umývate riady. Aj na túto banalitu sa veľa krát zabúda. Možno je to tým, že ľudia z činžiaku takéto veci nikdy neriešili, keďže vždy to za nich robil správca bytovky alebo niekto iný. Tu to však rozhodne netreba zanedbávať, ktovie kedy naposledy bola daná kanalizácia čistená. Ak bol dom dlhé roky na predaj, tak to nebolo len tak nedávno, ale skôr veľmi dávno. Na začiatok si teda dajte v prvom rade vyčistiť kanalizáciu, aby ste mohli začať na čistom. Krtkovanie – cena v tomto prípade určite nebude až taká podstatná, pretože keď ste si zaobstarali chatu, tak ste museli rátať s tým, že s ňou budú spojené vyššie výdavky ako napríklad s vašim bytom v meste.