Pre a proti v podnikaní

Samozrejme, každý by si mal byť vedomý toho, že podnikanie nie je pre každého. Niekto sa hodí na to, aby plnil stále tie isté úlohy dookola, a zas niekto nenávidí byť uzavretý v stereotype a túži po niečom vlastnom, originálnom.

dohoda.jpg

  1. Riziko rozbehu

Mali by ste si uvedomiť, že určite je pre vás výhodnejšie a samozrejme istejšie ísť pracovať do zabehnutej firmy s nespočetným množstvom pracovných ponúk ako začať podnikať, či už s vlastnou značkou alebo produktom. Nie vždy sa tieto novinky dokážu uchytiť na trhu a vy môžete veľmi ľahko prerobiť na tom, ako sa budete snažiť dostať produkt do popredia, zatiaľ čo zisk bude takmer nulový. Produkt alebo činnosť, ktorú ponúkate, by mala byť naozaj premyslená, zmysluplná a užitočná.

  1. Riziko práce

Tu je zas ďalší problém, ktorý sa môže naskytnúť. Riziko toho, že vám zamestnanie nebude vyhovovať. Predsa len po ťažkom uvažovaní sa rozhodnete vybrať si stabilnú prácu. Je tu však mnoho faktorov, ktoré vás v danom zamestnaní môžu ovplyvniť. Veľmi dôležité sú napríklad aj medziľudské vzťahy na pracovisku. Ak máte v práci dobrý kolektív, je to určite lepšie ako sa tam s niekým každý deň obchádzať alebo ohovárať. Takisto vám nemusí vyhovovať prostredie alebo diaľka cesty.

porada.jpg

  1. Najprv pracovať, potom podnikať?

Veľa ľudí si kladie otázku, či sa v zamestnaní nepoučia z chýb svojho zamestnávateľa a budú svoju prácu vykonávať kvalitnejšie. Avšak toto je len na vás. Či už si vyberiete tento spôsob, ktorý vám však vezme nejaký ten čas, ktorý by ste mohli venovať rastu vašich nápadov, alebo sa rozhodnete učiť sa z vlastných chýb popri vašom vlastnom podnikaní.
Je to už len váš osobný pohľad na túto vec, čo vám príde vhodnejšie. Či máte vôbec dostatok sebavedomia a viery v samého seba, aby ste mohli posúvať svoju firmu ďalej a ďalej, a plniť si tak svoje túžby a sny. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, v každom prípade si nezabudnite dôverovať!