Byť nekonfliktným sa oplatí

Možno vás štve práca, deti, rodičia, či kamaráti. Možno sa hneváte na celý svet a potrebujete, aby o tom každý vedel, aby vás niekto poľutoval a vypočul si vaše večné sťažnosti. Ľudí okolo vás to ale postupne prestane baviť a začnú sa vám vyhýbať. Začnete sa hnevať ešte viac a vyčítať im to – a konflikt je na svete!
Prečo je lepšie byť nekonfliktným človekom, ktoré rieši svoje problémy sám so sebou? Ak máte pocit, že vám celý svet leží na pleciach a vy neviete ako ďalej, skúste si to vyriešiť najprv s niekým blízkym, komu dôverujete a kto je ochotný vás vypočuť. Vešať svoje problémy hneď na krk cudziemu človeku nie je úplne správne. Ľudia si vás zapamätajú ako večne sa sťažujúceho.

ulice.jpg

Skúste začať vystupovať ako vyrovnaný človek, aj keď to bude zo začiatku ťažké. Je dôležité vyrovnaným aj naozaj byť. Uvedomiť si, čo v živote máte a za čo môžete ďakovať a nie len to, načo sa môžete sťažovať. Musíte si uvedomiť, že aj ľudia, ktorým sa nonstop sťažujete majú dosť svojich problémov a nevešajú vám ich na nos. Ak sa domnievate, že každý váš kolega a kamarát má úžasný, dokonalý a bezproblémový život, ste na omyle. Každý má svoje starosti a problémy.
Ak ste večný vyvolávač konfliktov, zastavte sa a uvedomte si, či to má vôbec zmysel. Často sa možno púšťate do hádky kvôli veciam, ktoré ani nie sú podstatné, len si do niekoho potrebujete rypnúť.

pracovišě.jpg

Takéto hádky a škriepky nemajú zmysel, oberajú o nervy a trpezlivosť nie len dotyčnú osobu, ale najmä vás. Možno práve preto neviete zapadnúť do kolektívu v práci, či si neviete nájsť stálych priateľov.
Aj ostatní ľudia totiž strácajú trpezlivosť a pochopenie. Ak patríte medzi takých ľudí, ako sú opisovaní vyššie, zamyslite sa nad sebou. Chcete celý život stráviť tým, že sa budete na niečo sťažovať, všetko ohundrete a zhodíte každého snahu, či prácu? Chcete sa večne hádať o parkovacie miesto, či narúšať kolektivitu v práci? Všetko sa dá zmeniť a dokážete to aj vy, musíte len svoje problémy pevne uchopiť a zatočiť s nimi. Každý predsa vie, že vo svojom vnútri ste dobrý a láskavý človek, tak to len dostaňte na povrch.