Slovensko pre cestovateľov

Mnoho ľudí sa pýta prečo vlastne stráviť dovolenku na Slovensku. Prečo? Jestvuje hneď niekoľko dôvodov:

vlajak)
 
o    Nepotrebuješ ovládať žiaden cudzí jazyk. Dorozumieš sa rodnou slovenčinou.
o    Nie je nutné cestovať lietadlom. Môžete využiť auto a tak uvidíte oveľa viac.
o    Máte možnosť užiť si krásu našej krajiny a stať sa naozaj hrdým Slovákom.
o    Nemusíte sa báť neznámych exotických jedál. Jedlo a nápoje, ktoré budete konzumovať, budú jednoznačne typické slovenské.
o    Mnoho miest vám poskytne priestor na oddych a relax. Žiaden mestský ruch.
o    A samozrejme ako určite každý Slovák vie, žijú u nás naozaj krásne ženy i dievčatá.
 
Dôvodov na cestovanie po Slovensku je naozaj veľmi veľa. My sme si spomenuli len pár z nich. Dôležité je však aj vybrať si miesto na aké sa vyberieme.

zámek
 
Pre milovníkov turistiky
 
Milujete pohyb na čerstvom vzduchu a krásnu prírodu? V tom prípade vás budú určite lákať miesta ako Dreveník v Spišskom Podhradí alebo Roháče či Sivý vrch, ktoré sa nachádzajú v Zuberci. Vysoké Tatry ponúkajú Slavkovský štít s krásnym výhľadom a Terchová zasa Vrátnu dolinu.
 
Čo tak kúpele?
 
Túžite po odpočinky a potrebujete načerpať nové sily? Tak hurá do kúpeľov! Najznámejšie kúpeľné mestá sú napríklad Trenčianske Teplice, Piešťany či Smrdáky. Možno spomenúť tiež Nimnicu, Brusno alebo Sklené Teplice. Doprajte si dlho očakávanú pohodu a rozmaznajte sa trošku.

hory
 
Pre historických nadšencov
 
Obľubujete históriu a jej príbehy? Fascinujú vás historické stavby? Potom určite musíte navštíviť nádherné slovenské hrady. Čachtický hrad, Bratislavský hrad, Bojnický zámok, Devínsky či Ľubovniansky hrad. Každý z nich má svoj príbeh, ktorý vás jednoznačne bude zaujímať.
 
Slovenský kraj je bohatý na prírodné krásy rovnako tak ako aj na tie človekom vybudované. Ponúka nespočetné množstvo možností, z ktorých si už len treba vybrať tú, ktorá vás láka.