Nokia sa stáva opäť žiaducou značkou

Návrat Nokie sa stal skutočnosťou. Po spojení s firmou Microsoft upadla Nokia do zabudnutia. To že sa rozhodla vrátiť mnohých šokovalo. Nové Nokie už nemajú systém Windows, ale zvolili si systém Android.
 Na trh sa nedávno dostala Nokia 3. O pár týždňov sa k nej pridali aj vyššie značky, ako napríklad Nokia 5, alebo Nokia 6.

notebook

Nokia 3 je najnižším modelom tejto značky, spadajúc do nižšej strednej triedy. So svojou hmotnosťou 140 gramov, a svojimi rozmermi je značne žiaducim modelom. Pri prvom pohľade na zadnú časť telefónu je zrejmá inšpirácia so staršími modelmi značky Microsoft.

Pri kúpe je možnosť výberu z rôznych farebných prevedení, ako napríklad: modrej, bielej a žltej. Telefón má nesnímateľný kryt, a vybavenie, ako je SD karta a karta SIM sa vkladá zboku. Predné sklo prechádza do kovového rámčeku, a väčšinu plochy zaberá display, ktorý má HD rozlíšenie. Pod displayom sa nachádzajú tri tlačidlá, ktoré sú pevne zabudované do telefónu, a majú vibračné mechanizmy. Nevýhodou je, že im chýba podsvietenie. Predný aj zadný fotoaparát má 8 megapixelov. Fotoaparát je nekvalitný, pretože pri zmene vonkajšieho prostredia chýba ostrosť a výraznosť farieb.

mobilní telefon

Na bočnej strane sa nachádzajú tlačidlá umožňujúce blokovanie obrazovky, a zmenu hlasitosti. Na spodnej strane sa nachádza reproduktor, ktorý je pre mnohých sklamaním, pretože neobsahuje dostatočnú zvukovú výplň. Vo vnútri je 4 jadrový procesor. Je na trhu viac ako rok, a tak nie je až tak výnimočný.  Interná pamäť má 16 GB, a pri spustení je využitých 6.75 GB. Je možné využiť micro SD kartu, ktorá je už v takýchto prístrojoch samozrejmosťou .Výhodou je že systém telefónu prebieha bez zasekávania, čo je veľkou výhodou. Pri používaní väčších, alebo náročnejších aplikácii, prípadne hier už telefón nestačí.
Pri kúpe vyšších tried sa už nedostatky strácajú, ale objavujú sa aj nové.