Ak hľadáme nové a nápadité osvetlenie, môžeme skúsiť túto možnosť


Svetlo vyžarujúce diódy a ich technológiu LED dostupnú v dnešných produktoch (nielen) s osvetlením môžeme oprávnene nazvať ako formu osvetlenia dnešnej novej generácie.

žlutý pásek

Čím sa ale odlišuje od tej starej?
No, led sa v podstate odlišuje vo viacerých podstatných bodoch, najväčší rozdiel je predovšetkým v oveľa vyššej životnosti led svietidiel (20 000 – 100 000 hodín) a v podstatne menšej spotrebe elektrickej energie, táto led technológia k žiareniu žiarovky nespotrebuje taký veľký odber, ako spotrebovali staré halogénové žiarovky. Takáto úspornejšia, no dnes už samozrejmá alternatíva sa viditeľne preukáže ako šetrnejšia predovšetkým po dlhšej dobe užívania, kedy uznáme, že investícia do tohto typu osvetlenia svojim úsporných charakterom vyjde našu peňaženku nakoniec menej, ako keby sme sa držali síce lacných, no energiu „žerúcich“ halogénových žiaroviek.

led pás

To je však iba jedna z inovatívnych vlastností, za zmienku stojí aj ich nápaditá podoba a vlastnosti využitia. Túto technológiu dnes síce nájdeme i v „klasických“ žiarovkách, ale rovnako poznáme i produkty v podobe tkzv. led pásov. Majú praktické vlastnosti a patent na princípe samolepiacich pásikov, ktoré prakticky môžeme nalepiť kamkoľvek chceme, pričom na pásikoch sú umiestnené diódy led, ktoré po zapnutí začnú svietiť. Ožiaria tak vami vybraný roh miestnosti. Ak vravíme o „klasickej“ alternatíve vyžarujúcej svetlo sfarbené do biela, zväčša vravíme o možnosti osvetlenia napr. kuchynskej linky, ale ak hľadáte ich o niečo nápadnejší a hlavne farebnejší typ, k dispozícii máme čoraz častejšiu voľbu rgb led pásiky.

  • Skratka rgb značí pomenovanie farieb red, green a blue, čiže červenú, zelenú a modrú, pričom každá z týchto farieb žiari zvlášť, osvetlenie tvorí 3 rozdielne, no sympatické farby osvetlenia. Produkt sa využíva v priestore, ktorý chcete zviditeľniť, alebo v spoločenských priestoroch na vytvorenie lepšej atmosféry.