Veštenie – celoživotné vzdelávanie

Hovorí sa, že učení z neba nikto nespadol. Jeden pán raz povedal jednu múdru vetu: „Viem, že nič neviem“. Bol to Sokrates. Tým chcem povedať, že v každej veci sa človek musí zdokonaľovať a rovnako je to aj veštením. Ak sa naučíte perfektne veštiť v jednej oblasti, alebo teda aspoň postačujúco, môžete sa vrhnúť na iný spôsob veštenia. Je ich mnoho a tie najznámejšie vám predstavím v tomto článku.

tarotové karty

Veštenie z kariet
Asi najznámejší spôsob veštenia a je veľmi obtiažny. Na veštenie sa používajú všelijaké karty, najznámejšie sú tarotové karty, cigánske karty a Lenormard karty. Na tom v podstate nezáleží. Rozdiel je naozaj len v obrázkoch a počte kariet. Pri výbere tých správnych kariet využívajte svoju intuíciu. Je to náročná cesta pri ktorej sa budete musieť naučiť otvoriť svoje tretie oko.

Veštenie z gule
Tiež veľmi známy spôsob veštenia. Asi každý si pritom predstaví staré veštice s bradavicou na dlhokánskom nose, ktoré kričia svoje zaklínadlá do čarovnej sklenenej gule. Guľu z krištáľu si kúpite v hocijakom špecializovanom obchode. Avšak zo začiatku sa odporúča použiť misu s vodou alebo atramentom. Nie je to pre každého. Musíte si o tom naozaj veľa naštudovať a dlho trénovať. Svoju budúcnosť alebo minulosť uvidíte pri dlhom pozeraní sa do gule, vody, či atramentu. Ten sa vám postupne začne zahmlievať až spozorujete obrazce.

Veštenie vďaka čiaram z ruky
Jednoduché a lacné. Postačí vám len nejaký článok od odborníka alebo kniha. A samozrejme ruka. Veští sa pomocou vašich čiar, pričom každá čiara má svoj význam. Tiež to nie je jednoduché a treba sa obrniť obrovskou dávkou trpezlivosti.

zrnka

Veštenie zo zrnkovej kávy
Postačí vám naozaj len zrnková káva. Tento spôsob sa v istom časovom období veľmi rozmohol. Napríklad som ho videla v Americkom seriáli Friends. Piť by sa mala bez mlieka a cukru. Po jej vypití šálku otočíte. Veštíte vďaka usadenej káve na dne pohárika.