Aké sú najefektívnejšie prírodné antibiotiká?


Med
Med je jedným z najstarších známych antibiotík, ktoré sú známe už od staroveku. Egypťania často používajú med ako prirodzené antibiotikum a tiež ako prirodzenú ochranu pokožky.

med

Med obsahuje peroxid vodíka, ktorý môže predstavovať niektoré z jeho antibakteriálnych vlastností. Má tiež vysoký obsah cukru, ktorý pomáha zastaviť rast niektorých baktérií.

Ak chcete použiť med ako antibiotikum, naneste ho priamo na ranu alebo infikovanú oblasť. Med zabíja baktérie a pomáha v procese hojenia. Ak je to možné, rozhodnite sa pre surový med. Táto forma medu ponúka najviac zdravotných výhod.

Taktiež môžete užívať med, aby ste pomohli pri liečbe vnútorných infekcií. Jednoducho prehltnite celú lyžicu alebo ho premiešajte do teplej šálky bylinného čaju, aby ste uľahčili liečbu.

Med je všeobecne bezpečný na použitie na pokožke alebo v tele, hoci by ste nikdy nemali dať med novorodencom mladším ako 1 rok. Namiesto toho sa obráťte na svojho lekára o vhodnú alternatívu.

Extrakt z cesnaku
Cesnak má antimikrobiálne vlastnosti. Jedna štúdia z roku 2011 zistila, že cesnakový koncentrát je účinný proti baktériám. Môžete si zakúpiť cesnakový koncentrát alebo extrakt vo vašom miestnom obchode s potravinami. Alebo si vytvorte vlastný namočením niekoľkých cesnakových strúčikov v olivovom oleji.

Cesnak je všeobecne bezpečný na konzumáciu, ale veľké dávky môžu spôsobiť vnútorné krvácanie.  Dva strúčiky denne sa považujú za prijateľnú dávku. Ak užívate doplnok z cesnaku, postupujte podľa pokynov na dávkovanie.

česnek

Ak užívate lieky na potlačenie krvi, poraďte sa so svojím lekárom pred použitím cesnaku ako antibiotika. Veľké dávky cesnaku môžu zosilňovať účinky tohto lieku.

Éterický olej z oregána
Karvakrol je zložka nachádzajúca sa v éterickom oleji z oregána. Má dôležité terapeutické vlastnosti, ktoré pri inhalácii ďalej aktivujú hojenie v tele. Ukázalo sa, že olej z oregána pomáha pri hojení žalúdočných vredov a znižovaní zápalu.

Na liečbu plesňových infekcií na koži pridajte do vody niekoľko kvapiek oregánového oleja. Aplikujte zmes na postihnuté miesto. Môžete tiež rozptýliť oregánový olej vo vzduchu, aby pomohol vyčistiť infekcie. Nesmiete však konzumovať alebo používať neriedený olej na pokožke.