Bezpečnosť na internete

Kde sa pohneme na internete, všade narazíme na upozornenia o zabezpečení. Na mnohých stránkach na nás číhajú vyskakovacie reklamy, rôzne iné okná, video prehrávače, na ktoré treba kliknúť, aby sa spustili. Dokonca niektoré webové stránky nás pustia na prehliadanie svojho obsahu len po kliknutí na ich úvodnú veľkú reklamu alebo iný vyskakovaci Banner.
Ako sa teda my ako užívatelia máme správať k internetu, aby sme urobili zadosť bezpečnosti a zároveň ochránili seba a svoj počítač, dokonca svoje financie bezpečným nákupom?

heslo

Základná ochrana – antivírový program

Táto, dnešnej dobe už úplne samozrejmá, ochrana je už automatickou súčasťou mnohých systémov, alebo ako samostatné aplikácie sa inštalujú do zariadení. Avšak hlavnou funkciou týchto aplikácií je zabezpečenie operačného systému, bezpečného fungovania aplikácií, prehliadačov. Ale vo väčšine prípadov nás nevedia uchrániť pred našou vlastnou hlúposťou.
Takže keď sa chystáte kliknúť na nejakú vyskakovaciu reklamu, alebo idete navštíviť nejakú webovú stránku, ktorá nepôsobí dôveryhodne, antivírový program nestráži vašu myšku a nevyhodí vám upozornenie neklikajte na túto reklamu alebo neotvárajte túto webovú stránku. To už musíte zvážiť sami.
Taktiež, keď idete kupovať tovar z internetového obchodu, dajte si záležať na jeho recenzii a spätnej väzbe, ktorú majú oči nemu iní užívatelia. Pokiaľ tento internetový obchod vyzerá príliš podozrivo, príliš primitívne, alebo má príliš veľa negatívnych recenzií, dajte od neho ruky preč, napriek tomu, že ponúka oveľa výhodnejšie ceny. Vyhnete sa tak prípadným nepríjemnostiam alebo nekvalitným službám v prípade reklamácie či vrátenia tovaru. Dajte si záležať, či sú tam uvedené korektné kontaktné údaje a podobne.

zabezpečení

Vlastná hlúposť?

A čo sa týka navštevovanie podozrivých alebo nebezpečných webov, nuž, ako prvú službu vám urobí váš prehliadač ktorý vás upozorní, že opúšťate bezpečné pripojenie. Ale rozhodnutie navštíviť túto webovú stránku je len a len na vás.
Takže pokiaľ sa rozhodnete kliknúť na dané okno, daný web alebo dane e-shop, v konečnom dôsledku závisí len a len na vašej vlastnej opatrnosti!