Do Facebook messengera má pribudnúť nová funkcia s názvom Unsend

Viacerí z nás majú tú povahu alebo skôr nedokonalú vlastnosť, kedy najskôr hovoríme a až potom rozmýšľame. V dnešnej dobe sociálnych sietí a internetu však platí aj- najskôr píšeme, potom rozmýšľame. V oboch prípadoch sme však náchylnejší viaceré naše vyjadrenia oľutovať a najradšej ich vziať späť. A to najmä vtedy, ak sú príliš „úprimné“, alebo skôr impulzívne a moc pri nich nepremýšľame, respektíve ak jednáme pudovo a skutočnú pravdu alebo vec, ktorú sme chceli vyjadriť vlastne vyjadríme hlúpym, či nepravdivým spôsobom. V kontakte z očí do očí býva pri slovnej výmene už neskoro nato, aby sme dané slovo či vetu vzali späť. Jednoducho to zaznelo a my to už nevrátime. Tento podobný problém sme však donedávna zažívali i na sociálnych sieťach v prípade, ak sme do messengeru napísali konkrétne vety a následne stlačili Enter. Ani v tomto prípade nebolo cesty späť.

média

Ale pozor, pricháza zmena, ktorá vás môže pred týmito hlúpymi chybami zachrániť!

A to v prípade, pokiaľ navštevujete sociálnu sieť Facebook. Tento, pre mnohé prchké povahy veľmi potrebný a oceniteľný nástroj, je zatiaľ v stave testovania a skúšok, každopádne viacerí sa zrejme zhodneme, že by sme ho uvítali s radosťou a čo najskôr. Podstatu tohto nového nástroja v messengeri si však musíme predstaviť konkrétnejšie.

V skratke pôjde o nový nástroj v messengeri s názvom Unsend, ktorý by dokázal vymazať odoslanú správu, avšak len v určitom časovom limite. Táto nová funkcia je v štádiu testovania, sám Zuckerberg ju dokonca používa už v relatívne funkčnej beta verzii. Spomenul som časový limit, no ten bude možné nastaviť podľa vlastného uváženia ešte predtým, než funkciu unsend použijete. Správu odošlete, no po vami nastavenom limite ju ešte stále môžete zmazať z pred zraku jej príjemcu. Podobnú skúsenosť už údajne zažili i Zuckerbergovi kolegovia, respektíve jeho zamestnanci, ktorým akýmsi „zázrakom“ niektoré prijaté správy od Marka z messengera skrátka zmizli.

argument

  • Táto funkcia tak pravdepodobne bude v blízkej budúcnosti prístupná viacerým užívateľom sociálnej siete Facebook.