Estetické a výkonné led reflektory.

Všetci určite poznáte osvetľovacie zariadenia, ktoré poznáme pod názvom reflektory. Ide o veľmi intenzívne zdroje svetla, ktoré majú široké uplatnenie všade tam, kde sa vyžaduje veľký svetelný výkon. Ešte pred nástupom led technológie boli najrozšírenejšie na trhu halogénová reflektory, ktoré však mali mnoho nevýhod. Vysoká spotreba energie a častá výmena halogénových trubíc boli nočnou morou majiteľov týchto zariadení.

Podobné problémy už majiteľov súčasných led reflektorov netrápia a vďaka svojim technickým možnostiam sú vhodným riešením pri osvetľovaní interiérov alebo exteriérov. Vysoká účinnosť led reflektorov je veľmi výhodná, pretože v minulosti reflektory napríklad o výkone 1000 W boli doslova požieračmi peňazí. Ešte o to viac dnes vyznieva prínos led technológie, keď ceny elektrickej energie nútia ľudí siahať po úspornejších možnostiach.

led reflektor

Preto dnes osvetlenie parkovísk, skladov, obchodných domov alebo aj praktické osvetlenie led reflektormi v interiéroch nie je strašiakom pre majiteľov týchto priestorov. Led reflektory sú veľmi praktické vzhľadom na ich moderný dizajn a subtílnu SLIM konštrukciu, takže ich môžeme umiestniť aj do menších priestorov a vždy pôsobia veľmi nenápadne a esteticky. Umiestnenie v exteriéroch umožňuje aj ochrana IP65, takže takýmto reflektorom neublíži ani dážď a nepríjemné vlhké počasie.

led reflektory

Dnes už existuje množstvo možností výkonu led reflektorov, takže si každý môže vybrať zariadenie presne podľa jeho požiadaviek. Estetický čierny alebo aj biely rám z kvalitných materiálov zapadne aj do moderných interiérov, kde takéto reflektory nepôsobia vôbec rušivo. Sú taktiež svojou konštrukciou uspôsobené na uchytenie do steny, do stropu alebo aj na voľné položenie bez potreby upevnenia. Takže ak prevádzkujete stolársku dielňu alebo fotografický ateliér, led reflektory vám dokážu dokonale osvetliť vaše priestory.