Matrace pre každého

Spánok je pre naše zdravie viac ako dôležitý. Je to nevyhnutná potreba každého ľudského organizmu. Pri jeho nedostatku môžu vzniknúť aj viaceré zdravotné komplikácie. Problémom však nie je len málo spánku, ale aj nekvalitný spánok.

Aby sme mali kvalitný spánok, mali by sme sa riadiť základnými pravidlami.

matrac

Dodržiavajte pravidelný čas spánku.

Priemerný čas spánku dospelého človeka by mal byť 7 až 9 hodín. Najkvalitnejší spánok je pred polnocou. Ideálny odchod do postele je o 22:00 a to v pravidelnom čase každý deň. Dodržiavanie rovnakého času odchodu do postele vám pomôže zlepšiť zaspávanie.

Žiadne technológie.

Minimálne pol hodinu pred spánkom by sme sa mali vzdať mobilného telefónu, notebooku či televízora. Modré svetlo nám unavuje oči a v neposlednom rade je náš mozog stále aktívny čo spôsobuje problém zaspať. Spánok býva často tiež prerušovaný.

nekvalitný spánok

Správny výber matraca.

A zrejme najdôležitejšie pravidlo je výber vhodného matraca. Matrac by vám mal vyhovovať najmä tvrdosťou. Či potrebujete mäkký alebo tvrdý matrac je najlepšie si vopred niekde na jednu noc odskúšať. Dôležitý je aj vnútorný materiál a poťah. Obľúbená je pamäťová pena, ktorá sa dokonale prispôsobí vášmu telu a váhe a po prebudení sa dostane naspäť do pôvodného tvaru. Správny výber matraca je dôležitý aj pre chrbticu. Ľudia so zdravotnými problémami v oblasti krížov, kĺbov či inej časti pohybového aparátu by mali zvážiť výber ortopedického matraca. Mnohí ľudia sa vzdajú sna kvalitného, pohodlného matraca kvôli finančnej stránke. Lacné matrace Segum.sk však poskytujú výber množstva produktov vo výbornej kvalite za rozumnú cenu. Online nákup matraca nie je už žiadna novinka.

Nedostatok spánku sa prejaví zlou náladou, podráždenosťou či nedostatkom energie. Zlý spánok by sme nemali podceňovať. Zdravie máme len jedno a spánok má vplyv na mnohé životné aspekty.