Moderné využitie balkónov a lodžie

S moderným bývaním sa viaže i priestor, akým je lodžia alebo balkón. Tieto sa však viažu i k starším panelákovým domom, no moderné domácnosti začínajú tento priestor využívať k čoraz nápaditejším účelom. Považovanie balkóna alebo lodžie za akýsi priestor navyše, kde len odložíme momentálne nepotrebné veci, tento typ využitia už zostáva „out“ a nahradzuje ho plnohodnotné využitie viacerými smermi, respektíve balkón sa stáva reálnou súčasťou bývania a ponúka množstvo výhod. A toto je hlavný dôvod, prečo sa dnes nachádza i na rodinných domoch, nielen v panelákoch.

balkony

Samozrejme v prípade moderného a trendového bývania však tento priestor aj musí nejako vyzerať. A to najmä v prípade, ak ho chceme pravidelne využívať k rôznym, prevažne oddychovým alebo praktickým aktivitám. Určite tak musíme dbať i na jeho zabezpečenie a umiestnenie zábradlia, ktoré by malo dlhšiu životnosť a bolo by nielen pevné, ale aj odolné voči neželaným podmienkam. Teda typ zábradlia, ktorý by len tak ľahko nepodliehal opotrebovaniu a z balkóna by spravil bezpečné, ale aj vizuálne sympatické miesto. Takýmto prvkom môže byť nerezove zabradlie.

Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na to, akými trendovými spôsobmi sa dá tento priestor následne využiť. Opíšme si aspoň pár nápaditých príkladov a súčasne známych riešení.

balkonové zábradlí

  • Príjemné posedenie s kamarátmi alebo stretávanie sa s rodinou, aj k tomuto základnému účelu nám môže poslúžiť prakticky prispôsobený balkón.
  • Verte, že napríklad lodžia sa dá prerobiť a následne využiť i na takú miniatúrnu spálňu, samozrejme počas teplých letných nocí.
  • Miesto na relax?Prečo nie. Stačí si so sebou vziať len ranný šálok kávy alebo čaju, no a disponovať menším stolíkom a stoličkou.
  • Pracovňa, kde nechýba menšia políčka s knižkami, stolík, stolička a notebook. V tomto priestore máte dostatočný kľud i súkromie na prácu, písanie alebo len relaxačné čítanie.
  • Neviete nájsť miesto na odloženie vášho milovaného bicykla? Tento priestor môže byť riešením.