Plynové kotle, ktoré hravo vykúria vašu domácnosť

Chladné zimné mesiace nie sú ničím príjemným. Príjemnejšími sa však môžu stať vďaka kvalitným plynovým kotlom, ktoré efektívne vykúria vašu domácnosť. Zdroj vykurovania má na teplotu v domácnosti výrazný vplyv. Niektoré vykurovacie zariadenia vykurujú pomalšie, iné rýchlejšie a efektívnejšie. Vo všeobecnosti plynové kotle patria medzi tie zdroje vykurovania, ktoré sa vyznačujú nielen rýchlosťou a efektívnosťou, ale aj hospodárnosťou a šetrnosťou k životnému prostrediu. Aby bolo však všetko spomenuté dodržané, je dôležité vybrať správny plynový kotol.

kotly-plynové

Ako pri výbere plynových kotlov postupovať?

Plynové kotle sú efektívnym a hospodárnym spoločníkom len vtedy, ak je plynový kotol prispôsobený okoliu, do ktorého bude nainštalovaný. Výber plynového kotla je náročný najmä pre tých, ktorí toho o plynových kotloch toľko nevedia. Toto rozhodnutie si vyžaduje dlhší čas. Investícia do plynového kotla zaťaží vašu peňaženku oveľa viac než bežné výdavky, preto sa nerozhodujte len na základe ceny. Ak chcete, aby vaše vykurovacie zariadenie pracovalo tak, ako má, cenu neklaďte na prvé miesto a radšej si priplaťte. Investícia do kotla len preto, že je lacný sa rozhodne nevypláca a môže sa stať, že po pár mesiacoch budete toto rozhodnutie oplakávať. Pri výbere plynového kotla je dôležité okrem ceny zohľadniť aj jeho výkon a spôsob prípravy teplej vody.

Plynové kotle oproti ostatným vykurovacím zariadeniam pracujú až priemerne o 25 % efektívnejšie. Podieľa sa na tom aj fakt, že prístup k plynovým prípojkám je dostupný takmer každej domácnosti a cena za zemný plyn nie je až taká vysoká. Plynové kotle je dôležité aj správne nainštalovať. Plynový kotol musí byť nainštalovaný minimálne 20 centimetrov od predmetov, ktoré spadajú do kategórie horľavých. Miestnosť, v ktorej bude plynový kotol nainštalovaný musí disponovať aj kvalitným odvodom vzduchu. Veľkosť plynového kotla a jeho výkon vplývajú na to, či bude vo vašej domácnosti teplo alebo zima. Pred jeho výberom si zrátajte, koľko ľudí v domácnosti býva, prípadne koľko ľudí sa bude nachádzať v priestoroch, ktoré má plynový kotol vykúriť. Plynové kotle s menšou výkonnosťou nedokážu vykúriť väčšie priestory. Ak je plynový kotol nadmerne výkonný, avšak priestory sä menšie, bude dochádzať k vykurovacím stratám. Výkonnosť plynového kotla má vplyv aj na to, či bude plynový kotol primárne slúžiť len na vykurovanie, alebo aj na ohrev teplej úžitkovej vody.

kotle-plynové

Kde kvalitné plynové kotle zoženiete?

Trh s vykurovacou technikou je skutočne rozmanitý a dnes nám ponúka riešenia, o ktorých by sa nám v minulosti ani len nesnívalo. Novinkou v prípade vykurovania plynom predstavujú kondenzačné plynové kotle. Ak vás táto problematika zaujíma, navštívte stránkuwww.viessmann.sk, kde nájdete nielen tieto zariadenia, ale aj rôzne informácie o nich.