Made in China- kvalita

Boli sme naučení a vlastne ešte dnes v sebe prechovávame tie myšlienky, kedy si pod pojmom Made in China nepredstavíme zrovna kvalitu, skôr naopak. Z vlastných spomienok a názorov okolia si vybavíme nízku cenu,neznámu značku a produkt, ktorý sa ochvíľu rozsype, pokazí, potrhá. No práve tá cena, na nej sa ľudia ulakomili.

honor

V tomto článku však nechcem spomínať na obdobie, kedy Made in China bolo zárukou nekvality. Chcem poukázať na obdobie od roku 2005 doteraz, pretože určití čínski výrobcovia sa rozhodli pre zmenu, názvy ich firiem sa stali svetovo známymi, pričom postupujú stále vpred a dávajú si záležať na kvalite i technologickom pokroku. Konkurujú takým úspešným firmám ako Lenovo.
Predovšetkým chcem poukázať na čínskeho výrobcu mobilných zariadení. Najznámejšia značka mobilov čínskych výrobcov je zrejme Huawei, aj pokiaľ takýto mobil nemáte, určite tú značku poznáte z katalógov, internetu, no skrátka určite ju poznáte, mobily Huawei sú na trhu už známym pojmom.

huawei

Nie je to však jediný čínsky výrobca mobilov, ktorý sa vyčlenil od stereotypu Made in China. Aj iní výrobcovia mobilných zariadení z tejto krajiny prežívajú podobnú zmenu k lepšiemu. Je ich viac, no spomeniem napríklad Haier či Oppo.
Napríklad u spoločností Huawei a Oppo nevravíme o výrobe typu- veľa, rýchlo, nekvalitne. To vôbec nie. Tieto spoločnosti našli vhodných partnerov, s ktorými spolupracujú a títo partneri prídu s radami o kvalite a inováciach technologie. A práve so spoločnosťami ako Huawei a Oppo majú americké spoločnosti dobré skúsenosti, vedia, že tieto značky nie sú „šmejd“, pretože im sami napomáhajú. Dnes sa práveže snažia americké spoločnosti týchto čínskych výrobcov mobilov propagovať, zaslúžia si väčšiu pozornosť a to, aby sme zabudli na stereotyp Made in China. Teda aspoň čo sa týka pár značiek mobilných telefónov.