Spánkom ku krajšej pleti


Ak niečo účinne pomáha krása, tak je to jednoznačne kvalitný spánok. Nie trojhodinový a ani taký nasilu. Ale skutočne kvalitný, kedy si do postele ľahnete skoro a aj skoro vstanete. A povedzme si úprimne, nepotrebujeme naozaj stále dobrý spánok? Mnohí ľudia sa tešia do postele celý deň. A veríme tomu, že aj tí najenergickejší ľudia občas majú chuť len si tak ľahnúť do postele a úplne sa zababušiť do perinky. Neopustiť posteľ už absolútne nikdy, pretože je to to najlepšie a najpohodlnejšie miesto na svete. A viete, prečo ešte by ste mali skutočne poriadne spať? Pretože vám to pomôže, ak chcete byť krásna. Nič viac nepomôže vášmu telu a vašej pleti ako práve spánok.

vášnivá žena
 
Nezáleží na tom, ktorý ženský magazín si otvoríte, vždy tam budete mať článok o tom, že pitie vody a spánok je to najlepšie, čo môže vášmu telu a vašej pleti dožičiť skutočnú regeneráciu, ale zároveň aj krásu, ktorá je jednoducho neodmysliteľná. A ktorá žena by nechcela byť krásna len vďaka tomu, že bude veľa spať? Nie je to však len o tom. Ako sme už spomínali, spánok musí byť kvalitný, a preto je dôležité, aby ste príliš neponocovali. Keď budete mať spánkový režim nastavený pravidelne, je jasné, že aj vaše telo sa bude pravidelne regenerovať. Chodievajte spať pred polnocou.
 
kráska

Počas spánku sa z tela uvoľňujú dôležité hormóny, ktoré môžu pomôcť práve vašej pleti. Spánok v tmavej miestnosti uvoľňuje hormón, ktorý spôsobuje regeneráciu kože a práve tak môžete zabrániť aj predčasnému starnutiu. Žeby si ženy, ktoré nemajú žiadne vrásky dopriali iba kvalitný spánok? Niečo na tom ale asi bude, pretože aj americkí vedci zistili, že nedostatok spánku sa vám na tvári skôr alebo neskôr odrazí. A to nielen v podobe kruhov pod očami. Môžu sa vám začať robiť aj škvrny alebo sa zrazu vaša pleť stane výrazne suchá. Takže, ako sa proti tomu účinne brániť? Okamžite skočte do postele, no nie?