Súčasné požiadavky na kvalitné a estetické zábradlie

V súčasnosti od bezpečnostného prvku, akým je zábradlie už nepožadujeme len tú jednu základnú funkciu, akou je spoľahlivé státie a zabránenie možnému pádu, ale takisto pozeráme aj na ďalšie stránky, najmä na dizajn či odolnosť a dlhú životnosť.
Chceme, aby tento prvok pokrýval naše potreby aj z vizuálneho hľadiska, takisto aby si zachoval svoju eleganciu na niekoľko desaťročí a nepodliehal viditeľnému opotrebeniu, v neposlednom rade chceme tiež napodobniť súčasné trendy a nevybočiť z módy.Oceľové zábradlie.jpg
Všetky spomenuté stránky spoľahlivo pokrýva zábradlie z nereze https://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/. Nerez, respektíve nerezová oceľ ako materiál je vlastne zliatina uhlíku a železa, výsledkom je vyššia odolnosť voči korózii. V nejednom prípade preto nerezové zábradlie vidíme stáť v exteriéroch, ale svojou eleganciou je vhodnou voľbou tiež pre vnútorné priestory, kde takisto oceníme estetiku a luxusný dizajn, a to všetko pri nenáročnej údržbe. Pozitívnou stránkou je tiež dlhá životnosť, ktorá sa odhaduje na cca 50 rokov.

  • Pri umiestnení zábradlia do exteriéru je však predsa len nutné venovať mu väčšiu pozornosť, než v prípade interiérov. V takomto prípade je vhodná o niečo vyššia starostlivosť, ideálne výroba zábradlia z odolnejšej ocele.Schodisko, červené zábradlie.jpg

V skratke,…
Ak by sme charakteristiku mali zjednodušiť, zábradlie vyrobené z nerezovej ocele sa radí k vhodným možnostiam, pokiaľ vám záleží na kvalite a rátate s investíciou, ktorá bude mať dlhodobý efekt z funkčného hľadiska. Teda so situáciou, kedy v prípade investovania do nového zábradlia počítate s dlhou životnosťou a minimálnou potrebou údržby. Vonkajšie alebo vnútorné prostredie, kde tento prvok umiestnite navyše chytí dych modernizácie a bude pôsobiť štýlovo.
Z hľadiska využitia je v súčasnosti nerezové zábradlie využívané nielen v komerčných priestoroch, ale tiež na rodinných domoch a výnimkou nie sú ani byty.